Start Aktualnoci Pasowanie na czytelnika w Filii bibliotecznej w Jakubowicach

ksika yciu pomaga,
chcemy ksiek jak soce
i piosenek jak wiatr.
K. I. Gaczyski ?Piosenka o ksice?(fragment)

Dnia 13 stycznia 2016 r. w Filii Bibliotecznej w Jakubowicach odbyo si pasowanie na czytelnika uczniw klas I ze Szk Podstawowych w Janowicach i Pisarach. Do grona czytelnikw naszej biblioteki przyjtych zostao 20 najmodszych uczniw.

W ramach tej uroczystoci pierwszoklasici obejrzeli przedstawienie pt. ?Zaczarowany bajek wiat? w wykonaniu starszych koleanek nalecych do grupy teatralnej dziaajcej przy bibliotece. Na scenie zobaczylimy midzy innymi Sierotk Marysi, Calineczk, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Czarownic i Krlow Ksik. Uczniowie biorc aktywny udzia w przedstawieniu dowiedzieli si jakie zasady obowizuj w bibliotece oraz jakie prawa i obowizki posiada kady czytelnik. Pierwszoklasici wysuchali prb ksiki mwicych o tym, jak naley dba o ksiki i czego nie wolno z ksikami robi. Najmodsi uczniowie odgadywali rwnie zagadki, ktre sprawdziy ich znajomo bohaterw bani i bajek. Po takim sprawdzianie uczniowie zoyli uroczyste przyrzeczenie, e zawsze bd szanowa ksiki, a obowizki czytelnika traktowa z wielk powag. Aktu pasowania kadego ucznia dokonali bibliotekarze wraz z pani dyrektor. Nastpnie kade dziecko otrzymao pamitkowy dyplom czytelnika, regulamin i proby ksiki.

Uroczysto pasowania zakoczyy pamitkowe zdjcia wieo upieczonych czytelnikw wraz z artystami, wychowawcami klas, bibliotekarzami i pani dyrektor. Cae spotkanie przebiego w przyjaznej atmosferze, ktra mamy nadzieje bdzie si kojarzya najmodszym z bibliotek, miejscem bezpiecznym i radosnym. Wierzymy, e przytoczone sowa K. I. Gaczyskiego obudz ch czytania w kadym dziecku i skoni do signicia po ksik z bibliotecznej pki.