Start Aktualnoci Podsumowanie ferii zimowych 2016 w Bibliotece w Jakubowicach

Podsumowanie ferii zimowych 2016 w Bibliotece w Jakubowicach

Kolorowa lokomotywa odjechaa z Biblioteki w Jakubowicach cignc za sob 10 wagonikw wspomnie z udanych ferii zimowych. Nawizalimy do znanego wiersza Juliana Tuwima, wszystkie dzieci uczestniczce w zajciach symbolicznie wsiady do pocigu wklejajc swoje fotografie, a 10 wagonikw nawizujcych do 10 feryjnych spotka wypeniy zdjcia i wspomnienia tego, co robilimy podczas zaj. Codziennie dzieci doczepiay jeden wagonik peen wspomnie. A jeeli chcecie wiedzie jak duo si u nas dziao przeczytajcie ten artyku i obejrzyjcie fotki.

Przede wszystkim jak na spotkania w Bibliotece przystao duo czytalimy a nasze zajcia prowadzone byy w oparciu o utwory literackie. Na podstawie ksieczki ?Maja na tropie jaja? dyskutowalimy o podrach. Poznalimy rodki transportu i bilety. Kade dziecko otrzymao paszport i mogo wklei swoje zdjcie. Z rnych materiaw typu tektura, torebki plastikowe, gazety, bibua dzieci robiy plecaki i torby podrne. Nie zwaajc na to, i ferie to czas wolny od szkoy wszyscy doskonalili swj angielski korzystajc z komputerowego programu FunEnglish dla dzieci. W grupie uczy si bardzo przyjemnie. Biblioteka Publiczna MiG w Oarowie zaprosia nas na spektakl ?Krlowa niegu? w wykonaniu aktorw ze Studia Maych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Dzieciom bardzo podobao si przedstawienie, scenografia i kostiumy aktorw. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonalimy pikne laurki z yczeniami. Wszyscy uczestniczyli w tworzeniu spektaklu ?Ucze czarnoksinika? wg scenariusza opracowanego na podstawie bani Oskara Kolberga. Oprcz tego bawilimy si w rne zabawy ruchowe, grali w gry planszowe. Duo czasu powicilimy zajciom wokalnym i tanecznym i prbom przedstawienia ?o rybaku i zotej rybce?, w ktrym wziy udzia wszystkie uczszczajce na zajcia biblioteczne dzieci. Nikt si nie nudzi, kady mocno si natrudzi, by to mio i twrczo spdzony czas. Ogem w 10 spotkaniach w Bibliotece wzio udzia 90 dzieci.