Start Aktualności Dzieci dla seniorów
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Działająca w Filii Jakubowice dziecięca grupa teatralna ?Fantazja? miała zaszczyt wystąpić na noworocznym spotkaniu emerytów i rencistów zorganizowanym 30 stycznia 2016 r. w strażnicy OSP w Jakubowicach. Przygotowaliśmy z tej okazji przedstawienie wg scenariusza  opracowanego na podstawie znanej bajki Aleksandra Puszkina ?O rybaku i złotej rybce?. Spektakl urozmaiciły elementy tańca z tkaninami oraz występy solistek. Scenografia oraz cały występ przygotowany został pod kierunkiem bibliotekarek, które wspólnie z rodzicami dzieci zadbały także o kostiumy i rekwizyty. Przedstawienie trwało 50 minut, zobrazowało piękną ludową baśń i jednocześnie przypomniało wszystkim zawsze aktualną puentę o zgubnych skutkach nieobliczalnej chciwości.

Widownia zapełniona była po brzegi dostojnymi gośćmi, przybyli również starosta opatowski Bogusław Włodarczyk oraz dziadkowie i rodzice występujących dzieci. Spektakl nagrodzony został gromkimi brawami, a małych artystów zaproszono na słodki poczęstunek. Widowisko bardzo się podobało. Cieszymy się, że możemy wyjść do naszych widzów poza obręb Biblioteki. Możemy pokazać, iż Biblioteka to miejsce gdzie nie tylko można wypożyczać książki i korzystać z komputerów, ale można również działać, doświadczać i tworzyć. Chcemy zaprosić wszystkich do częstych kontaktów z naszą placówką, w której dzięki podmiotowemu podejściu do każdego użytkownika otwieramy przestrzeń do eksperymentowania i uwalniania kreatywności.