Start Aktualnoci Lutowe spotkanie DKK w Lasocinie

Lutowe spotkanie DKK w Lasocinie

Podczas spotkania dyskutowaymy o ksice Jan Wong pt. ?Chiskie szepty?. Autorka opisuje w niej sw wasn histori, ktra miaa miejsce w modoci. We wczesnych latach siedemdziesitych Jan Wong bya studentk z Kanady, uczc si na Uniwersytecie Pekiskim. Pewnego dnia moda Chinka ? jej koleanka prosi j aby pomoga jej wyjecha do Stanw Zjednoczonych. Jan Wong zagorzaa maoistka denuncjuje dziewczyn i ta w niewyjanionych okolicznociach znika z uczelni. Trzydzieci cztery lata pniej Jan wraca z rodzin do Chin, aby odnale kobiet i zadouczyni jej poniesione krzywdy.

Podczas dyskusji klubowiczki stwierdziy, i jest to powie warta przeczytania poniewa autorka z du precyzj opisaa realia panujce w Chinach w czasie wybuchu rewolucji kulturalnej jak i po niej. Czytajc t ksik ma si wraenie jakbymy towarzyszyli autorce w podry. Czytelniczki odniosy si take do rewolucji kulturalnej i do ladw jakie pozostawia ona w yciu i wiadomoci Chiczykw.

Na nastpne spotkanie wybraymy ksik Zadie Smith ?Londyn NW?.